Pazartesi , 27 Mayıs 2019

SQL Server 2012 Integration Service ile Veri Ambari Kitabi

3[1]

Dünyanın en yaygın veri platformu SQL Server son sürümü Microsoft SQL Server 2012 ile artan veri hacminin getirdiği zorlukların üstesinden gelerek boyutu ve formatı ne olursa olsun verilerin hızla yararlanılabilir iş bilgilerine dönüştürülmesine olanak sağlıyor. Birçok firma tarafından tercih edilen Microsoft SQL Server’ın İş Zekâsi çözümleri, bir kurumun tüm ihtiyaçlarina cevap verebilecek bir ürün olmasıyla bu yöndeki uzman personel ihtiyacı da aynı oranda artmıştır. Günümüzde çok popüler olan ve git gide popülerliği artan İş Zekası sistemlerine ilk adımı atmak için elinizdeki bu kitap size, Microsoft SQL Server’ın sunmuş olduğu İş Zekası servislerini kullanarak uçtan uca iş zekası uygulamaları geliştirilebilme, online veritabanlarının kısıtlı veri sorgulama imkanları yerine daha esnek raporlama ve karar verme mekanizmalarının oluşturması ve yönetilmesi sürecinde bilgi sahibi olma imkanını sunuyor.

SQL Server Integration Services ile ilgili Türkçe içerikli ilk kaynak özelliğini taşıyan bu kitap ile SQL Server 2012 ile birlikte gelen yeniliklere ek olarak, temel özellik ve bileşenler de ayrıntılı bir şekilde ele alınmıştır. Konu içeriklerinde verilen örneklerle SSIS paketlerinin yapılandırılması, yönetilmesi ve dağıtılması hakkında en temel seviyeden itibaren bilgi sahibi olacaksınız.

Özellikle rekabetin arttığı bir ortamda fark yaratmak için birçok kurum tarafından ihtiyaç duyulan bilgi güçtür sloganıyla karşımıza çıkan ve verilerin anlamlı bilgiye dönüştürülme süreci olarak adlandırabileceğimiz İş Zekâsının günümüzde şirketler için bu denli önemli olmasıyla beraber SQL Server Integration Services, oldukça rağbet gören bir araç haline gelmiştir.

Elinizdeki bu kitapta SQL Server Integration Services kullanılarak ETL uygulamalarının geliştirilmesi ve yönetilmesi özgün senaryo ve örneklerle ele alınmış olup daha önce herhangi bir ETL aracı kullanmamış kişilerin bile rahatlıkla anlayabileceği seviyededir. Ayrıca daha önceden benzer araçları kullanmıs kişiler için SQL Server Integration Services mimarisine adım atmak veya var olan bilgisini daha üst seviyelere taşımak adına kullanılabilecek vazgeçilmez bir kaynak olacaktır.

Genel olarak kitabın içeriği aşağıdaki gibidir

 • Business Intelligence (İş Zekâsı) Nedir?
 • SQL Server Integration Service 2012 Mimarisi
 • SSIS Bağlantı Yöneticileri (Connection Managers)
 • Control Flow Bileşenleri
 • Data Flow Task Bileşenleri
 • Dinamik Paket Yönetimi
 • Transaction Yönetimi
 • Değişen Verilerin Belirlenmesi
 • SQL Server Integration Service Güvenlik (Security) Mimarisi
 • SQL Server Integration Service Paketlerinin Yönetilmesi
 • SQL Server Integration Service Paketlerinin Dağıtılması
 • SQL Server Integration Services’de Performans Optimizasyonu

Kitap Detayları

Yayin Yili : 2013
1. Hamur– Ciltsiz
808 Sayfa
17 x 24 cm
ISBN: 9789944711777
Dili:Türkçe

SQL Server 2012 Integration Service ile Veri ambarı tasarımı detaylarının ele alındığı kitabımı aşağıdaki linki kullanarak sipariş verebilirsiniz.

hemen-siparis-ver[1]

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>