Pazartesi , 27 Mayıs 2019

SQL Server Execution Plan Mimarisi Kitabim Yayinlandi

Büyük ve orta ölçekli firmalarda veri boyutu artık hızla büyüyor. Veri boyutu büyüdükçe veriye erişirken performans problemleri ile karşılaşılabiliyor. Özellikle hızlı büyüyen sistemlerin ortak noktası zamanla sorgu performanslarının düşmesidir. Bu sebeple performans kaybına sebep olan etkenlerin bulunup düzeltilmesi bir firma için hayati önem taşımaktadır.

Bu bağlamda danışmanlık yaptığımız firmalarda ve eğitimlerde en sık karşılaştığımız sorular bir sorguyu nasıl hızlandırabiliriz? Daha önce hızlı çalışan sorgum simdi yavaş çalışıyor neden? Yazdığımız iki sorgudan hangisi daha hızlı çalışır? gibi soruların cevabi aynı olmasa bile bu sorulara cevap bulmak için kullanacağımız araç Execution Plan olacaktır. Bu denli hayati öneme sahip bir konu hakkında yazmış olduğum kitabı sizinle paylaşıyorum. Kitabımı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle. Keyifli okumalar.

Herhangi bir sorunuz olursa bana ismail.adar@silikonakademi.com adresinden erişebilirsiniz.

 

Hakkında ismailadar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>