Cuma , 21 Haziran 2019

Wordtaboo

İngilizce tüm dünyanın ortak dili ve hayatımızın vazgeçilmez parçasıdır bu yüzden İngilizce öğreniminin önemi her geçen gün artarak devam etmektedir. İngilizce öğrenmek çok farklı aşamalardan oluşmaktadır ve kuşkusuz bu aşamaların en önemlisi kelime öğrenme aşamasıdır.  İngilizceyi öğrenmek isteyen kişilerin de neredeyse en çok zorlandıkları ve en çok zaman harcadıkları aşama da yine bu aşamadır. Ünlü bir dil bilimciye göre 1500 kelime bilerek günlük hayatta ihtiyacımızı karşılayacak kadar İngilizce konuşabilirsiniz fakat kelime bilginizi İngilizce sözlükten kelime ezberleyerek geliştirmeye çalışırsanız hata edersiniz çünkü yapılan araştırmalara göre yabancı bir kelimeyi sözlük yerine görsel ve işitsel bir materyal aracılığıyla öğrenen kişilerin üç kat daha fazla kelime kavrayabildiği , kavranan kelimelerin altı kattan daha fazla kalıcılık gösterdiği ve kelimeleri öğrenirken harcanan vaktin dört kat daha az olduğu tespit edilmiştir.

İşte WordTaboo.com, İngilizce öğrenmek isteyenlere hem hızlı hem akılda kalıcı hem de eğlenceli yöntemlere İngilizce kelime öğretmeyi hedefliyor. Bilmediğiniz bir İngilizce kelimeyi öğrenirken, hem kelimeyi anlamını öğrenebilir hem o kelimenin onlarca film sahnesinde nasıl kullanıldığını görebilir hem de örnek cümleler yardımıyla kelimenin anlamını pekiştirebilirisiniz. Ayrıca İngilizce kelime öğrenirken bunu sistematik hale getirerek kendinize belirlediğiniz bir hedef doğrultsunda İngilizce kelime haznenizi okuma parçaları, filmler, şarkılar ve cümle örnekleri ile geliştirebilirsiniz.

WordTaboo.com’u kullanarak size yardımcı olacak onlarca özellikten yararlanabilirsiniz. Bunlardan en önemlisi öğrenme sırasında veya sonrasında öğrendiğiniz her kelime ile kelime haznenizi oluşturup,   sınavlarında çıkmış soruları, okumak istediğiniz PDF formatındaki bir İngilizce kitabı veya sevdiğiniz bir İngilizce şarkının sözlerindeki kelimeleri veya İngilizce bir filmdeki kelimeleri kelime hazneniz ile analizini yaparak bilmediğiz kelimeleri tek tıkla otomatik olarak çıkararak bu kelimeleri etkili kelime  yöntemleri öğrenebilir,  offline olarak çalışmak için Excel formatında indirebilirsiniz.

İngilizce öğrenmek isteyenlere okuma parçaları, filmler, şarkılar ve cümle örnekleri gibi yöntemler ile hem akılda kalıcı hem de eğlenceli yöntemlere İngilizce kelime öğretmeyi hedefleyen Wordtaboo.com’un tanıtım videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Ayrıca Wordtaboo.com’u ücretsiz denemek için üye olup ismailadar@wordtaboo.com adresine mail atabilirsiniz.

 

Sosyal Medya Linkleri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>